Kabina prysznicowa na wymiar

arrow_right_alt wszystkie artykuły

Brak miejsca na kabinę prysznicową? Łazienka na poddaszu czy w starym budownictwie? Jak zaspokoić nasze potrzeby w realiach nietypowych pomieszczeń? Pozostaje nam prysznic na wymiar.

Kabina prysznicowa na wymiar
Kabina prysznicowa wykonana w istniejącej łazience na poddaszu domu z wykorzystaniem minimalistycznych elementów mosiężnych kabin Aquante z kolekcji Corone, szkło 6 mm, montowana na listwach przyściennych, bezpośrednio na płytkach.

Podstawowym pytaniem, które przychodzi nam do głowy zastanawiając się nad zamówieniem takiej kabiny jest jej cena. Rzeczywiście, decydując się na nią musimy liczyć się z różnicą w cenie na korzyść rozwiązań standardowych. Nie to jest tutaj jednak najważniejsze. Dobrze wykonana kabina prysznicowa na wymiar zrekompensuje nam różnicę w cenie, a dodatkowo sprawi, że nasza łazienka zyska niepowtarzalny charakter.

Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie umiejscowienia prysznica w łazience domu czy mieszkania na etapie jego budowy lub remontu, dajemy wówczas większe pole manewru wykonawcom, jednak praktyka pokazuje, że nietypową kabinę można wstawić także do już wykończonych pomieszczeń. Wszystko zależy od praktyki producenta i montażysty. Tu cenna uwaga: szukając rozwiązań na wymiar sprawdzajmy doświadczenie firm, którym zlecamy ich wykonanie.

Kabina prysznicowa Immersio na wymiar Linia Aquante

Przykład współistnienia w łazience wanny i kabiny prysznicowej, dostosowanej do miejsca, które pozostało. Kabina na bazie kolekcji Immersio z linii Aquante, na niskim brodziku, montowana na profilach ściennych w kolorze czarnym, szkło 6 mm.

Gdzie sprawdzi się nietypowa kabina prysznicowa? To zależy od tego jak rozumiemy nietypowość. W tych rozwiązaniach nie chodzi tylko o pomieszczenia, które zaskakują kształtem, jak łazienki na poddaszach. Mogą to być także bardzo duże łazienki, łazienki z wysokim stropem czy na odwrót małe czy niskie łazienki.

Problem z dużymi rozmiarami polega na estetycznym zagospodarowaniu łazienki. Chodzi o właściwe proporcje kabin prysznicowych do rozmiarów pomieszczenia. Na przykład w wysokim pomieszczeniu tradycyjna kabina prysznicowa może wyglądać kiepsko. Warto wtedy pomyśleć o podwyższonym szkle kabiny na zamówienie. Strefa prysznica będzie wtedy stanowić doskonałe dopełnienie łazienki. Analogicznie do tego przykładu w małych łazienkach możemy postarać się o zamówienie mniejszych tafli szkła, tak aby prysznic spełniał swoją rolę, a jednocześnie nie przytłaczał swoimi rozmiarami pomieszczenia.