Kolorowe łazienki – bądź trendy

arrow_right_alt wszystkie artykuły

Moda w łazienkach zmienia się dość wolno. Trendy nie zmieniają się, jak w innych kategoriach wyposażenia wnętrz, nie bez znaczenia jest być może to, że remont łazienki, to – po kuchni – największa inwestycja w domu czy mieszkaniu. Dlatego nie przechodzą metamorfozy równie często jak inne pomieszczenia. Nie oznacza to, że łazienki się nie zmieniają… Zmieniają kolory.

Kolekcja IMMERSIO kolory kabin prysznicowych AQUANTE
Przykład pastelowych dodatków kabin prysznicowych marki AQUANTE, tu kolekcja Immersio

Przebojem najpierw na światowe wystawy i targi, a potem do naszych łazienek wdarły się kolory. Na pierwszy ogień poszła czerń i biel, ta ostatnia swoje złote czasy już miała w naszych łazienkach, a więc można mówić o jej powrocie. Dotychczas jej domeną była ceramika łazienkowa, dziś ceramika zmienia kolory, a biel zdobi armaturę, elementy kabin ze szkła czy dodatki wyposażenia łazienek.

Podobnie z czernią, która była rzadkim gościem w łazience, prawdopodobnie dlatego, że nie jest najłatwiejsza w utrzymaniu w pomieszczeniu narażonym na wilgoć i działanie środków czystości. Nie mniej jednak przyszła i radzi sobie świetnie, będąc pożądana w wielu łazienkach. Hitem są matowe, czarne kabiny prysznicowe i armatura.

Nieśmiało, bo to trudny kolor, wymagający doskonałego zważenia jego użycia, w łazienkach pojawia się także złoto. Złota armatura, złote kabiny prysznicowe, dodatki, to już nie ekstrawagancja, ale miłe dla oka elementy wykończenia łazienki, na przykład w stylu glamour.

Gama kolorów nie kończy się oczywiście na tych trzech barwach, nie zapominamy o evergreenie – chromie, ale do tej puli dołącza cała paleta barw. Możliwości są dziś niemal nieograniczone, a i coraz łatwiej znaleźć ofertę kolorowych produktów. Pastelowa armatura czy kabina prysznicowa doskonale pasuje do modnych odcieni szarości ścian i podłóg współczesnych łazienek.